Воденият от Стойчо Младенов - Кайсар (Кизилорда), се спаси от изпадане и си гарантира място в елита на Казахстан и догодина. Това стана факт два кръга преди края. Футболистите на българския треньор разбиха у дома Атирау с 4:1.

През първото полувреме мачът бе равностоен и не предвещаваше такъв развой.

Новица Максимович откри за гостите от Атирау в 45-ата минута, но през второто полувреме футболистите на Младенов заиграха по-агресивно и заслужено победиха съперниците си.

Начало на обрата даде Максат Айжанов, който изравни в 54-та минута. Володимир Аржанов пък вкара за 2:1 в 62-та минута, а в 86-та бившият нападател на Черно Море Матиас Курьор сложи точка на интригата с третия гол за Кайсар. Абдел Ламанж оформи крайното 4:1 в 90-та минута на двубоя.

След този резултат Кайсар събра 38 точки и вече няма как да попадне в зоната на изпадащите. Атирау остава с 32 точки и все още се бори за своето оцеляване.