Ливърпул победи Съндърланд като гост с 2:0 и се утвърди на шестото място в класирането на Висшата лига. Дирк Кайт и Луис Суарес отбелязаха победните попадения. Двамата бяха в основата и на успеха срещу Манчестър Юнайтед (3:1) преди 2 седмици, като тогава холандецът реализира хеттрик, а южноамериканецът изработи и трите попадения.

В началото на двубоя Кайт центрира добре от корнер към Анди Керъл, който дебютира като титуляр в мач от шампионата. Ударът на нападателя бе спасен от вратаря Симон Миноле. Малко след това Кайт надигра Фил Бардсли във въздушен двубой, но шутът му мина покрай вратата.

След силните първи минути за Ливърпул “черните котки” подеха инициативата. Дани Уелбек и Асамоа Гиан се разиграха и последният даде хитър пас към Киърън Ричардсън, който не успя да отиграе.

В 34-ата минута “мърсисайдци” получиха спорна дузпа. Съдията даде двоен удар, но след намесата на помощника си поправи решението. Кайт бе точен от бялата точка за 1:0.

През второто полувреме Ливърпул натисна и Керъл имаше няколко положения, но не успя да се разпише. Една от атаките му бе спряна със спорна засада. След няколко пропуска по-титулуваният тим стигна до втори гол. Луис Суарес вкара в 77-ата минута след асистенция на Кайт.

В 82-ата минута домакините останаха с човек по-малко, след като Менса получи втори жълт картон. До края на мача не се случи нищо интересно./БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 30 КРЪГ

От 19 март (събота)

0:1 Матю Джарвис (37)

Блекбърн - Блекпул 2:2
0:1 Чарли Адам (24-дузпа), 0:2 Чарли Адам (29), 1:2 Кристофър Самба (49), 2:2 Дейвид Хойлет (90+3)

Манчестър Юнайтед - Болтън 1:0
1:0 Димитър Бербатов (88)

Сток Сити - Нюкасъл 4:0
1:0 Джонатан Уолтърс (28), 2:0 Джърмейн Пенънт (47), 3:0 Дани Хигинботъм (49), 4:0 Рикардо Фулър (90+2)

Уест Бромич - Арсенал
 2:2
1:0 Стивън Рийд (3), 2:0 Питър Одемвинге (58), 2:1 Андрей Аршавин (70), 2:2 Робин ван Перси (78)

Уигън - Бирмингам 2:1
0:1 Лиъм Риджуел (6), 1:1 Том Клевърли (25), 2:1 Майнор Фигероа (90+3)

1:0 Шеймъс Коулмън (36), 2:0 Луис Саха (49), 2:1 Клинт Демпси (62)