Кайзериспор се изкачи на първо място в класирането на турската Сюпер лиг. Отборът победи с 2:1 като гост Истанбул Бюйюкшехир и събра 34 точки - колкото има и Фенербахче, но е с по-добра голова разлика.

Бранителят Барбоса откри резултата за тима от Истанбул още във втората минута, но в 13-ата голмайсторът на шампионата Ариза Макукула реализира дежурното си попадение за 1:1. Победният гол за гостите дойде в 68-ата минута и бе дело на Алиум Сайду.

Грандовете Галатасарай и Фенербахче победиха съответно Анталияспор и Анкарагюджю. "Фенерите" са втори с 34 точки, докато "Джимбом" е трети с една по-малко.

Четвърти е тимът на Димитър Иванков - Бурсаспор с 32, който в този кръг не игра мач, а взе служебни три точки заради изваждането от надпреварата на Анкараспор./БЛИЦ

Манисаспор - Бешикташ

Класиране след 16 кръг: 1.Кайзериспор 34, 2.Фенербахче 34, 3.Галатасарай 33, 4. Бурсаспор 32, 5.Бешикташ 31 (с мач по-малко), 6.Генчлербирлиги 26 и др.