Кевин Нолан вкара хеттрик за Нюкасъл при победата с 5:1 над Съндърланд в меството дерби, което бе част от 10 кръг на английската Висша лига.

Нолан вкара първия си гол в 26-ата минута, а осем по-късно удвои преднината на “свраките” след пас на Анди Керъл. В добавеното време на първата част Шола Амеоби бе точен от дузпа, отсъдена за фаул на Онуоха срещу Гутиерес.

В 53-ата минута “черните котки” останаха с човек по-малко заради нарушението на Тайтъс Брамбъл срещу Анди Керъл.

В 70-ата минута Амеоби вкара втория си гол в мача, като бе точен от воле. Пет минути по-късно Нолан оформи своя хеттрик, разписвайки се с глава. В последната минута на мача Дарън Бент вкара поченото попадение за Съндърланд./БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 10 КРЪГ
На 30 октомври (събота)
Арсенал – Уест Хям 1:0
1:0 Александър Сонг (88)

Блекбърн – Челси 1:2
1:0 Бенжани Мварувари (22), 1:1 Никола Анелка (39), 1:2 Бранислав Иванович (84)

Евертън – Сток Сити 1:0
1:0 Якубу Айегбени (67)

Фулъм – Уигън 2:0
1:0 Клинт Демпси (30), 2:0 Клинт Демпси (44)

Уулвърхемптън – Манчестър Сити 2:1
0:1 Еманюел Адебайор (23-дузпа), 1:1 Ненад Милияш (30), 2:1 Дейвид Едуардс (57)

Манчестър Юнайтед – Тотнъм 2:0
1:0 Неманя Видич (31), 2:0 Нани (84)

От 31 октомври (неделя)
1:0 Кевин Нолан (26), 2:0 Кевин Нолан (34), 3:0 Шола Амеоби (45+4-дузпа), 4:0 Шола Амеоби (70), 5:0 Кевин Нолан (75), 5:1 Дарън Бент (90)