Хаен изненада Еспаньол в първи мач от 1/16 финалите за кралската купа. Гостите поведоха с гол на Лопес секунди преди почивката, но бразилският им десен защитник Сандро (67) си заби автогол и изравни резултата. Санчес в 70-ата минута направи обрата пълен, преди уругваецът Кристиан Стуани да фиксира крайното 2:2.

Друг тим от елита – Валенсия, записа изненадващо нулево равенство срещу втородивизионния Химнастик, въпреки пълното си надмощие. “Прилепите“ завършиха с човек по-малко на терена, след като 3 минути преди края на срещата Жонас бе изгонен с втори жълт картон.

ПРЕДСТОЯЩИ
На 8 декември: Алкоркон – Гранада 0:2, Лас Палмас – Алмерия 1:3, Химнастик – Валенсия 0:0, Хаен – Еспаньол 2:2, Малага - Осасуна 3:3

Заб.: Реваншите ще се играят на 17, 18 и 19 декември.