Халфът на Арсенал Матийо Фламини получи контузия в слабините и ще отсъства от игра за най-малко две седмици, обявиха от лондонския клуб.

29-годишният полузащитник вече пропусна домакинския мач срещу Борусия Дортмунд (1:3) от Шампионската лига във вторник, но няма да е на линия и за дербито с Ливърпул следващата събота (2 ноември) от 19:30 часа българскоо време, както и за двубоя с Челси от турнира за Купата на Лигата идния вторник от 21:45 часа българско време.

Френският футболист беше сменен в 37-а минута при победата на Арсенал над Норич (4:1) във Висшата лига миналата събота заради мозъчно сътресение. Той започна като титуляр вчера при успеха като гост на Кристъл Палас, но още в 8-ата минута напусна контузен терена. Фламини се очаква да се върне на терена за гостуването на Манчестър Юнайтед на 10 ноември.