Хамбургер би с лекота аутсайдера Аугсбург с 2:0 като гост в първи мач от 9-я кръг на Първа бундеслига. Тимът от пристанищния град вече се изкачи на четвърто място във временното класиране. Мачът започна отлично за гостите, след като още в 13-ата минута Артьом Рудневс изведе Сон, който с удар от границата на наказателното поле препарира култовия вратар на домакините Симон Йенч за 1:0. Хайко Вестерман после пропусна чисто положение за Хамбургер, а Даниел Байер - за Аугсбург. В 63-ата минута Рафаел ван дер Ваарт пусна извеждащ пас към Рудневс, който се измъкна от защитник на Аугсбург и отблизо разстреля Йенч, като прати топката под напречната греда – 2:0. Хамбургер вече е четвърти в класирането с 13 точки, докато Аугсбург е 16-и с 6 точки.