Хамбургер победи Борусия (Мьонхенгладбах) като гост с 2:1 в първия мач от 17-ия кръг на германската Бундеслига. Домакините имаха нямаха никакъв късмет, след като пропуснаха доста положения. Гостите се възползваха максимално от своите възможности и първо Елиа откри резултата в 46-ата минута, Де Камарго изравни две минути по-късно, но Троховски в 72-ата минута донесе успеха на Хамбургер.

Първото полувреме премина почти изцяло под диктовката на Борусия. Още от началните минути домакините заредиха положение след положение пред Франк Рост, който обаче успяваше да опази вратата си. Игор де Камарго, Марко Ройс и Майкъл Брадли на два пъти, пробваха рефлексите на стража, който обаче не се пропука. Рост обаче бе на път да направи невероятна грешка в 26-ата минута. Той излезе извън наказателното поле да изчисти топката, но я прати право в краката на Хуан Аранго, който моментално стреля към опразнената врата и само шансът му попречи да открие резултата.

В 46-ата минута след двойно подаване Джонатан Питройпа изведе с пета Елжеро Елиа, който от близо откри резултата в полза на Хамбургер. Само две минути по-късно обаче Брадли проби от ляво и центрира към Де Камарго, който с глава възстанови равенството – 1:1. В 72-ата минута след центриране от фаул на Пьотр Троховски, топката тупна пред Кристофър Хаймерот и се озова в мрежата му за 1:2.

Борусия остава на последното място в таблицата с едва 10 точки. Хамбургер се изкачи до 8-ото място с 24 точки.

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА, 17 КРЪГ
От 17 декември (петък)

Борусия (Мьонхенгладбах) – Хамбургер 1:2
0:1 Елиа (46), 1:1 Де Камарго (48), 1:2 Троховски (72)

Баланс: 4 мача, 3 победи за Волфсбург, 1 победа за Хофенхайм

16:30 часа Айнтрахт (Франкфурт) – Борусия (Дортмунд)(Евроспорт 2 България)
Баланс: 76 мача, 26 победи за Айнтрахт (Франкфурт), 15 равенства, 35 победи за Борусия (Дортмунд)

16:30 часа Нюрнберг – Хановер
Баланс: 28 мача, 10 победи за Нюрнберг, 11 равенства, 7 победи за Хановер

19:30 часа Санкт Паули – Майнц (Евроспорт 2 България)
Баланс: нямат играни мачове

На 19 декември (неделя)
16:30 часа Байер (Леверкузен) – Фрайбург (Евроспорт 2 България)
Баланс: 22 мача, 10 победи за Байер (Леверкузен), 6 равенства, 6 победи за Фрайбург

18:30 часа Щутгарт – Байерн (Евроспорт 2 България)
Баланс: 86 мача, 17 победи за Щутгарт, 20 равенства, 49 победи за Байерн

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.