Хамбургер спечели гостуването си на шампиона Волфсбург с 4:2 и се изравни по точки с лидера Байер Леверкузен на върха в немската Бундеслига. Освен двата тима и Шалке 04 има 7 точки.

Хамбургер поведе на “Фолксваген Арина” с два бързи гола на Гереро и Елиа съответно в 3-ата и 7-ата минути. Домакините обаче успяха да изравнят в рамките на четири минути в началото на второто полувреме. В 52-та минута Мисимович намали на 1:2 след подаване на Шефер. Последваха два пропуска на Дзеко преди да се стигне до 56-ата минута, когато резервата Обафеми Мартинс успя да изравни, засичайки центриране на Мисимович отдясно.

В 75-ата минута обаче гостите от Хамбургер успяха да стигнат до трети гол, с който съкрушиха надеждите на “вълците”, че могат да стигнат до пълен обрат. Точен бе Младен Петрич. В даденото от съдията продължение с хубав самостоятелен рейд Ромео Кастелен отбеляза четвърти гол.

В другия мач от днес Вердер нямаше проблеми и разби като домакин Борусия (Мьонхенгладбах) с класическото 3:0. Клаудио Писаро вкара два гола в 22-ата и 38-ата минути, а крайното 3:0 оформи Налдо в 88-ата минута. Домакините изпуснаха и дузпа в 56-ата минута, изпълнена от Месут Йозил./БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА, 3 КРЪГ
От петък
Хофенхайм - Шалке 04 0:0

От събота
Борусия (Дортмунд) – Щутгарт 1:1
1:0 Нелсон Валдес (27), 1:1 Георг Нидермайер (47)

Кьолн – Айнтрахт (Франкфурт) 0:0

Фрайбург – Байер (Леверкузен) 0:5

0:1 Щефан Кислинг (35), 0:2 Транкило Барнета (47), 0:3 Ерен Дердийок (69), 0:4 Транкило Барнета (75), 0:5 Ерен Дердийок (84)

Майнц 05 – Байерн 2:1
1:0 Андреас Иваншич (25), 2:0 Аристиде Бансе (37), 2:1 Николче Новески (47-автогол)

Нюнберг – Хановер 0:2
0:1 Иржи Щайнер (15), 0:2 Иржи Щайнер (86)

От неделя
Бохум - Херта 1:0
1:0 Антар Яхия (47)

Волфсбург - Хамбургер 2:4
0:1 Хосе Паоло Гереро (3), 0:2 Елхеро Елия (7), 1:2 Мисимович (52), 2:2 Обафеми Мартинс (56), 2:3 Младен Петрич (75), 2:4 Ромео Кастелен (90)

Вердер - Борусия (Мьонхенгладбах) 3:0
1:0 Клаудио Писаро (21), 2:0 Клаудио Писаро (38), 3:0 Налдо (88)