Елитният Хамбургер се класира за четвъртфиналите за Купата на Германия, след като постигна труден успех у дома с 2:1 над Кьолн. Попаденията за успеха бяха дело на Бейстер и Иличевич. Попадението за гостите реализира Матушчик.

Срещата бе равностойна, но Хамбургер успя да излезе напред в резултата в края на първата част. Бейстер бе най-съобразителен пред вратата на гостите и отбеляза в 43-ата минута.

Втората част пък започна с гол за Кьолн. Матушчик се разписа в 54-ата минута. Все пак втородивизионният тим не успя да издържи на натиска на гостите и се пропука в 85-ата минута, когато Иличевич класира своя тим напред.

Кайзерслаутерн записа класическа победа над Унио Берлин като гост и също продължава напред. Головете бяха дело на Орбан (18), Золер (45) и Гаус (83).