Хамбургер и Байерн завършиха 0:0 в мач от 9-ия кръг на Първа Бундеслига. През първото полувреме гостите имаха лек превес, но положенията пред двамата вратари липсваха. Футболистите на Байерн се опитваха с далечни удари да затруднят Франк Рост. Играчите на Хамбургер умело налага преса и по този начин затрудняваха доста съперниците си. Рост получи контузия в края на първото полувреме и бе принудително заменен от Дробни в 42-ата минута.

В последните 10 минути играчите на Хамбургер се опитаха да стигнат до победата и можеха да го направят, ако не бяха пропуските на Питройпа и Ринкон и неточните отигравания на Петрич. В 81-ата минута бе най-чистото положение в срещата, когато Петрич пусна чудесен извеждащ пас към Питройпа, който се озова сам очи в очи срещу Бут, но след изстрела му топката срещна левия стълб на вратата на Байерн.

След равенството Хамбургер се намира на четвърто място във временното класиране с актив от 15 точки, а Байерн Мюнхен е на девета позиция с 12 точки./БЛИЦ