Байерн победи Хамбургер с 2:1 като гост в първи мач от 18-ия кръг в германската Първа Бундеслига. Това беше и първа среща от втория полусезон в първенството.

Отново в герой за баварската машина се превърна Роберт Левандовски. Полският национал вкара и двата гола за шампионите. Лева първо откри резултата от дузпа в 37-ата минута. Вратарят Адлер извърши нарушение в пеналта срещу Томас Мюлер и реферът побърза да посочи "бялата точка".

В 53-ата минута обаче Шаби Алонсо върна интригата. Испанският ветеран си вкара автогол за 1:1, след като в опита си да попречи на Ласога от домакините да стигне пръв до топката засече центриране на Хънт в собствената си врата. Само 8 минути по-късно обаче Левандовски след изстрел на Мюлер и рокошет в крака на поляка простреля стража на домакините Рене Адлер за втори път - 1:2. Полякът вече има 17 гола и изостава в листата при стрелците в Бундеслигата с едно попадение от Пиер-Емерик Обамеянг (Борусия Дортмунд).

После Алаба уцели гредата на Хамбургер и пропусна да покачи резултата.

Байерн е убедителен лидер във временното класиране. Тимът на Хосеп Гуардиола има 49 точки, голова разлика 48:9. Хамбургер пък е десети с 22 т. Домакините са спечелили само 2 от деветте си мача на собствен терен от началото на сезона. Нямат победа над Байерн вече в 13 поредни срещи (0-3-10).

ГЕРМАНИЯ БУНДЕСЛИГА, 18 КРЪГ
22.01.16
21:30 ч.
Хамбургер - Байерн 1:2
0:1 Роберт Левандовски (37-дузпа), 1:1 Шаби Алонсо (53-автогол), 1:2 Роберт Левандовски (61)
16:30 ч.
Хофенхайм - Байер (Леверкузен) (Евроспорт 2 България)
19:30 ч.
Борусия (Мьонхенгладбах) - Борусия (Дортмунд) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 87 мача, 29 победи за Борусия (М), 28 равенства, 30 победи за Борусия (Д)