Хамбургер победи Байер (Леверкузен) с 2:1 в първи мач от 29-ия кръг на германската Първа бундеслига. Домакините започнаха много агресивно и още в 4-ата минута поведоха. Разписа се Хакан Чалханоглу след асистенция на активния Рафаел ван дер Ваарт. В 58-ата минута “аспирините” изравниха след далечен шут на Юлиан Бранд и грешка на стража Рене Адлер – 1:1.

“Червените” не се отказаха да търсят трите точки и настойчивостта им дад резултат. В 82-ата минута защитникът Хайко Вестерман се включи в атаката на своя тим и простреля от воле стража на гостите Бернд Лено за крайното 2:1.

Победата измъкна Хамбургер от зоната на изпадащите. Тимът на треньора Мирко Сломка вече е 15-и с 27 точки, на една над 16-ия Нюрнберг. "Аспирините" пък остават четвърти, само на точка пред Волфсбург, но и с мач повече.

ГЕРМАНИЯ БУНДЕСЛИГА, 29 КРЪГ
04.04.2014
21:30 часа
Хамбургер - Байер (Леверкузен) 2:1
1:0 Хакан Чалханоглу (4), 1:1 Юлиан Бранд (58), 2:1 Хайко Вестерман (82)
05.04.2014
16:30 часа
Нюрнберг - Борусия (Мьонхенгладбах)
Баланс:  57 мача,  23 победи за Нюрнберг,  9 равенства,  25 победи за Борусия (М)
05.04.2014
16:30 часа
Аугсбург - Байерн (Мюнхен) (Евроспорт 2)
Баланс:  5 мача,  0 победи за Аугсбург ,  0 равенства,  5 победи за Байерн (М)
19:30 часа
Борусия (Дортмунд) - Волфсбург (Евроспорт 2)
Баланс:  33 мача,  17 победи за Борусия (Д) ,  8 равенства,  8 победи за Волфсбург
06.04.2014
16:30 часа
Айнтрахт (Брауншвайг) - Хановер (Евроспорт 2)
Баланс:  21 мача,  5 победи за Айнтрахт (Б) ,  8 равенства,  8 победи за Хановер