Борещият се за евроквота Борусия (Мьонхенгладбах) обърна у дома застрашения от изпадане Хамбургер с 3:1 в среща от 28-ия кръг на германската Бундеслига.

Изненадващо гостите поведоха в 28-ата минута, когато Хакан Чалханоглу центрира от пряк свободен удар асистира на Жак Зуа, който се разписа за 0:1. Радостта на „червените шорти” обаче бе кратка, тъй като в 37-ата минута „жребците” получиха право да изпълнят дузпа за игра с ръка на Мансиен. Ударът на Филип Демс от бялата точка бе спасен от Рене Адлер, но при добавката белгиецът вкара за 1:1.

След почивката домакините бяха по-активни и напълно заслужено стигнаха до обрат в 75-ата минута, когато Макс Крузе подаде на Рафаел и бразилецът реализира за 2:1. Три минути по-късно Броуерс подаде към Алваро Домингес, който сложи точка на спора – 3:1.

Със спечелените три точки Борусия (Мьонхенгладбах) се върна на шестото място с 45 пункта. Хамбургер пък се смъкна на предпоследната 17-а позиция с 24 точки и е на 2 пункта от спасителния бряг, както и на една точка от 16-ото място, даващо право на участие в бараж с втория от Втора Бундеслига за място в елита. „Червените шорти” не са изпадали в 51-годишната история на Бундеслигата.

ГЕРМАНИЯ БУНДЕСЛИГА, 28 КРЪГ
28.03.2014
21:45 часа
Шалке - Херта 2:0
1:0 Чинеду Обаси, 2:0 Клаас Ян Хунтелаар (52)
29.03.2014
16:30 часа
Щутгарт - Борусия (Д) 2:3
1:0 Кристиан Гентнер (9), 2:0 Мартин Харник (19), 2:1 Марко Ройс (30), 2:2 Марко Ройс (68-д), 2:3 Марко Ройс (83)
29.03.2014
16:30 часа
Байерн - Хофенхайм 3:3
0:1 Антони Модесте (23), 1:1 Клаудио Пизаро (31), 2:1 Джердан Шакири (34), 3:1 Клаудио Пизаро (40), 3:2 Сеяд Салихович (44), 3:3 РОберто Фирмино (75)
29.03.2014
16:30 часа
Майнц 05 - Аугсбург 3:0
1:0 Нико Бунгерт (23), 2:0 Марвин Хиц (38-арт.), 3:0 Йоханес Гайс (83)
29.03.2014
16:30 часа
Леверкузен - Айнтрахт (Б) 1:1
0:1 Кен Райхел (47), 1:1 Щефан Кислинг (53-д)
29.03.2014
16:30 часа
Волфсбург - Айнтрахт (Фр) 2:1
0:1 Щефан Айгнер (11). 1:1 Ивица Олич (69), 2:1 Налдо (89)
29.03.2014
19:30 часа
Фрайбург - Нюрнберг 3:2
0:1 Емануел Погатец (7), 1:1 Павел Кърмаш (23), 1:2 Йосип Дърмич (45-дузпа), 2:2 Адмир Мехмеди (53-дузпа), 3:2 Феликс Клаус (65)
30.03.2014
16:30 часа
Борусия (М) - Хамбургер 3:1
0:1 Жак Зуа (28), 1:1 Филип Демс (37), 2:1 Рафаел (75), 3:1 Алваро Домингес (78)