Хамбургер се спаси от изпадане от Първа бундеслига. Бившето величие победи Карлсруе с 2:1 след продължения като гост в реванша от плейофите. Редовното време завърши 1:1, какъвто бе резултатът и от първият мач.

Домакините поведоха в 78-ата минута с гол на Рейнолд Ябо, но в добавеното време Марсело Диас се разписа за 1:1 и прати мача в продължения. Фатална за Карлсруе и щастлива за Хамбургер се оказа 115-ата минута, когато Николай Мюлер вкара за крайното 1:2.

Българският нападател Илиян Мицански бе в групата на домакините за двубоя, но не влезе в игра. Тимът на нашия национал финишира на трето място във Втора Бундеслига, което му позволи да се изправи срещу северняците, които пък приключиха на 16-а позиция в Първа. В елита влизат Дармщад и Иголщад.

Хамбургер е единственият клуб, който участва в Бундеслигата неизменно от нейното създаване – вече 51 години и 281 дни.