Хамбургер и Фрайбург завършиха 1:1 в мач от 32-ия кръг на германската Първа Бундеслига. Домакините започнаха агресивно и на два пъти стигнаха до мелета в полето пред стража на гостите Роман Бурки. При първата опасна контраатака на съперника обаче бяха наказани. Адмир Мехмеди използва груба грешка в отбраната на домакините, овладя топката в наказателното поле и буквално разстреля безпомощния вратар Рене Адлер за 0:1. Мъките на Хамбургер продължиха и след почивката. Чак в 90-ата минута Гойко Качар успя да изравни за крайното 1:1. Тимът на треньора Бруно Лабадия е 14-и във временното класиране с 32 точки. Фрайбург е 15-и с 31 т.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 32 КРЪГ
08.05.15
21:30 ч.
Хамбургер – Фрайбург  1:1
0:1 Адмир Мехмеди (25), 1:1 Гойко Качар (90)
Борусия (Дортмунд) – Херта
Баланс: 55 мача, 24 победи за Борусия (Дортмунд), 14 равенства, 17 победи за Херта
09.05.15
16:30 ч.
Борусия (Мьонхенгладбах) – Байер (Леверкузен) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 65 мача, 15 победи за Борусия (Мьонхенгладбах) , 26 равенства, 24 победи за Байер (Леверкузен)
Айнтрахт (Франкфурт) – Хофенхайм
Баланс: 11 мача, 2 победи за Айнтрахт (Франкфурт), 3 равенства, 6 победи за Хофенхайм