Щутгарт загуби у дома от Хамбургер с 0:1 в последна среща от 25-ия кръг на германската Бундеслига. Единственото и победно попадение за гостите отбеляза латвиецът Артьомс Рудневс (50) с уникално изпълнение. Така швабите останаха само с един успех в последните си 8 мача – 6 загуби и 1 равенство.

Гостите бяха по-активни през целия мач. Още в 10-ата минута Рудневс имаше шанс да ги изведе напред в резултата, но ударът му с глава мина встрани. Шест минути по-късно късметът не бе с швабите, след като Рафаел Холцхойзер изпълни добре пряк свободен удар, а топката рикошира на два пъти и в крайна сметка се отби от напречната греда.

След почивката в В 50-ата минута Артьомс Рудневс изведе гостите напред с феноменално изпълнение от въздуха след центриране Денис Дийкмайер – 0:1. До края на мача Щутгарт се опита да потърси изравнителното попадение, но Вилиам Квист и Ведад Ибишевич направиха пропуски.

С успеха си Хамбургер се изкачи на шесто място във временното класиране с 38 точки. Щутгарт продължава да се свлича надолу в подреждането и вече е на 14-а позиция с 29 пункта.

ГЕРМАНИЯ БУНДЕСЛИГА, 25 КРЪГ
08.03.13
21:30 ч.
Аугсбург – Нюрнберг 1:2
0:1 Хироши Кийотаке (21), 1:1 Рафаел Шефер (36-автогол), 1:2 Александър Ешвайн (54)
09.03.13
16:30 ч.
Байерн – Фортуна (Дюселдорф) 3:2
0:1 Боли (16), 1:1 Мюлер (45), 1:2 Ламберц (71), 2:2 Рибери (74), 3:2 Боатенг (86)
09.03.13
16:30 ч.
Шалке 04 – Борусия (Дортмунд) 2:1
1:0 Дракслер (12), 2:0 Хунтелаар (35), 2:1 Левандовски (59)
09.03.13
16:30 ч.
Фрайбург – Волфсбург 2:5
1:0 Крусе (2), 1:1 Кяер (7), 1:2 Виериня (16), 1:3 Олич (22), 1:4 Олич (49), 2:4 Флум (65), 2:5 Диего (90)
Гройтер Фюрт – Хофенхайм 0:3
0:1 Фирмино (10), 0:2 Жоселу (16), 0:3 Вайс (50)
09.03.13
19:30 ч.
Борусия (Мьонхенгладбах) – Вердер 1:1
1:0 Пениел Млапа (72), 1:1 Александър Игньовски (77)
0:1 Артьом Рудневс (50)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ В БУНДЕСЛИГАТА - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК