Хамбургер победи лидера Майнц 05 с 1:0 с гол в последните минути и по този начин го свали от върха в класирането на Бундеслигата.

Домакините от Майнц започнаха по-активно мача, но така и не успяха да стигнат до попадение. В 18-ата минута Пьотр Троховски стреля от 15 метра и вратаря на Майнц Веткло изби на сантиметри от гредата. При последвалия ъглов удар Зе Роберто се опита да изненада стража с директен изстрел, но Веткло реагира бързо и изчисти. След това последваха силни моменти за възпитаниците на треньора Томас Тухел, които при няколко контраатаки можеха да отбележат. Първо Рост се намеси блестящо след удар на Еуген Полански, а после след чудесно подаване на Левис Холтби Адам Шалай стреля, но в аут. В 29-ата минута Рууд ван Нистелрой се озова сам срещу Веткло, но шутира слабо. В 41-ата минута гостите пропиляха и най-добрата си възможност до този момент. Ван Нистелрой се измъкна от защитата на Майнц и с успоредно на голлинията подаване намери Паоло Гереро, той обаче нацели лявата греда.

Хамбургер натисна в началото на второто полувреме и вратарят Веткло няколко пъти се намеси решаващо. В 60-ата минута възпитаниците на Армин Фее пробиха защитата на Майнц и Ван Нистелрой прати топката във вратата, но реферът отмени попадението заради нарушение на холандеца. Победното попадение за Хамбургер падна в 88-ата минута - Зе Роберто получи перфектно подаване в наказателното поле и не даде шанс на Веткло.

Байерн (Мюнхен) се наложи с 3:0 над Хановер 96 в друг мач от Бундеслигата. За баварците над всички бе Марио Гомес, който отбеляза всичките три гола. В 13-ата минута при изчистване пред собственото наказателно поле Тони Кроос изпрати фантастичен 40-метров пас към Томас Мюлер, който обаче в самия край беше надбяган от Авевор. В 21-ата минута и Алтънтоп центрира отдясно и Марио Гомес с плонж направи 1:0. В 58-ата минута добро положение се откри пред гостите след грешка на Бут, но Авевор изпусна, останал сам пред вратата. Вторият удар на баварците дойде в 77-ата минута и отново бе дело на Гомес. След чудесно подаване на Кроос нападателят се справи със съпротивата на Кристиан Шулц и неспасяемо прати топката във вратата за 2:0. В 90-ата минута след перфектно центриране на Томас Мюлер Гомес оформи хеттрика си след удар с глава./БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА, 8 КРЪГ

От 15 октомври (петък)
0:1 Якуб Блашчиковски (20), 1:1 Лукас Подолски (82), 1:2 Нури Шахин (90+1)

Байерн – Хановер 2:0
1:0 Марио Гомес (21), 2:0 Марио Гомес (77)

Шалке 04 – Щутгарт 2:2
0:1 Гебхарт (15), 1:1 Еду (29), 1:2 Харник (74), 2:2 Хунтелаар (80-дузпа)

Вердер – Фрайбург 2:1
1:0 Хънт (33), 1:1 Шустер (62), 2:1 Уго Алмейда (73)

Санкт Паули – Нюрнберг 3:2
1:0 Асамоа (45), 1:1 Екичи (48), 2:1 Еберс (59), 2:2 Волф (62), 3:2 Брънс (81)

19:30 часа Волфсбург – Байер (Леверкузен) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 26 мача, 9 победи за Волфсбург, 4 равенства, 13 победи за Байер (Леверкузен)

На 17 октомври (неделя)
16:30 часа Кайзерслаутерн – Айнтрахт (Франкфурт) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 76 мача, 25 победи за Кайзерслаутерн, 26 равенства, 25 победи за Айнтрахт (Франкфурт)

18:30 часа Хофенхайм – Борусия (Мьонхенгладбах) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 4 мача, 2 победи за Хофенхайм, 2 равенства

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.