Хамбургер отговори подобаващо на разочароващата загуба от Фортуна (Дюселдорф) в предишния си мач и в мач от 14 кръг на Бундеслигата се наложи с 3:1 над Шалке 04.

Домакините имаха предимство през първата част, но не успяха да стигнат до гол. Такъв падна в 52-ата минута, когато Максимилиан Байстер оползотвори хубав извеждащ пас на Милан Бадел. Това е първи гол за Байстер в 15 мача от началото на сезона.

Треньорът на Шалке 04 Хууб Стевенс отговори и пусна Транкило Барнета на мястото на Чинеду Обаси, но това не промени нищо на терена, а Хамбургер стигна до втори гол. В 75-ата минута Байстер с пета намери Денис Дийкмайер, който продължи към Артьом Рудневс и латвиецът се разписа във вратата на Ларс Унерщал.

Десет минути преди края “кралскосините” върнаха едно попадение. Те получиха право да изпълнят дузпа за игра с ръка на Томас Ринкон в наказателното поле. Рене Адлер спаси удара на Клаас-Ян Хунтелаар, но холандецът беше точен при добавката.

В края на мача настъпи драма. Шалке 04 получи право да изпълни фаул пред наказателното поле на Хамбургер, а Адлер изби удара на Кристиан Фухск над гредата. След това Барнета събори Денис Аого в наказателното поле на гостите и Милан Бадел беше точен при изпълнението на отсъдената дузпа.

Майнц удари изненадата на сезона Айнтрахт (Франкфурт) с 3:1 като гост, като “орлите” не вкараха нито едно попадение. Гостите взеха класически аванс чрез попадения на Андреас Иваншич, Шоун Паркър и Николче Новески, а в 55-ата минута Адам Салай си вкара автогол. Юлиан Бамгартлингер от Майнц получи червен картон две минути преди края.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 14 КРЪГ
27.11.12
21:00 ч.
Борусия (Дортмунд) - Фортуна (Дюселдорф) 1:1
1:0 Якуб Блашчиковски (43), 1:1 Щефан Райзингер (79)
27.11.12
21:00 ч.
Хановер - Гройтер Фюрт 2:0
1:0 Маме Бирам Диуф (4), 2:0 Марио Егиман (70)
27.11.12
21:00 ч.
Хамбургер - Шалке 04 3:1
1:0 Максимилиан Байстер (52), 2:0 Артьомс Рудневс (65), 2:1 Клаас-Ян Хунтелаар (80), 3:1 Милан Бадел (90+1-дузпа)
27.11.12
21:00 ч.
Айнтрахт (Франкфурт) - Майнц 1:3
0:1 Андреас Иваншиц (18), 0:2 Шоун Паркър (42), 0:3 Николче Новески (52), 1:3 Адам Салай (55-автогол)
28.11.12
21:00 ч.
Борусия (Мьонхенгладбах) - Волфсбург
Баланс: 24 мача, 7 победи за Борусия (Мьонхенгладбах), 3 равенства, 14 победи за Волфсбург
Вердер - Байер (Леверкузен)
Баланс: 64 мача, 22 победи за Вердер, 27 равенства, 15 победи за Байер(Леверкузен)
28.11.12
21:00 ч.
Фрайбург - Байерн (Евроспорт 2 България)
Баланс: 26 мача, 3 победи за Фрайбург, 5 равенства, 18 победи за Байерн
28.11.12
21:45 ч.
Нюрнберг - Хофенхайм
Баланс: 6 мача, 1 победа за Нюрнберг, 2 равенства, 3 победи за Хофенхайм

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ В БУНДЕСЛИГАТА - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК