Хамбургер загуби на свой терен от Вердер (Бремен) с 1:3 в дербито на Северна Германия от 22-ия кръг на Бундеслигата.

Двубоят на „Имтех Арена” започна страхотно за гостите от Бремен, които поведоха още в 9-ата минута, когато Розенберг даде чудесно извеждащо подаване към Марко Марин, който вкара за 0:1. В последната минута на първата част „бременските музиканти” удвоиха преднината си, след като новото попълнение Златко Юнузович, дошъл от Аустрия Виена, даде извеждащ пас към Том Трибул, който бе точен за 0:2.

След почивката домакините упражниха натиск и се върнаха в мача, след като в 75-ата минута хърватският национал Младен Петрич се разписа за 1:2. След гола „хамбургерите” хвърлиха всички сили в търсене на изравняването, но вместо това допуснаха ново попадение пет минути преди края, когато австрийският национал и нападател Марко Арнаутович оформи крайното 1:3.

С успеха си Вердер запази петото си място във временното класиране с 36 точки, докато Хамбургер е на 11-а позиция с 26 пункта.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 22 КРЪГ
17.02.12
21:30 ч.
Хофенхайм - Майнц 05 1:1
1:0 Николче Новески (9-автогол), 1:1 Мохамед Зидан (29)
18.02.12
16:30 ч.
Байер (Леверкузен) - Аугсбург 4:1
1:0 Щефан Кислинг (25), 1:1 Жа-Чеол Коо (50), 2:1 Гонсало Кастро (60), 3:1 Щефан Кислинг (64), 4:1 Андре Шюрле (70)
18.02.12
16:30 ч.
Хамбургер - Вердер 1:3
0:1 Марко Марин (9), 0:2 Том Трибул (45), 1:2 Младен Петрич (75), 1:3 Марко Арнаутович (85)