Хановер 96 победи у дома Вердер (Бремен) с 3:2 в предпоследна среща от осмия кръг на германската Бундеслига. С основен принос за успеха на „червените” бе нападателят Мохамед Абделауе, отбелязал хеттрик. Поражението на Вердер пък остави Байерн на върха във временното класиране преди паузата заради националните отбори.

Мачът на “AWD Arena” започна прекрасно за домакините, които поведоха в резултата още във 2-ата минута, когато Мохамед Абделауе реализира дузпа, отсъдена за нарушение на Баргфреде срещу Щиндъл – 1:0. След гола домакините се върнаха да бранят резултата, докато „бременските музиканти” упражниха натиск, който обаче не доведе до нищо. В 38-ата минута след перфектна контраатака Мохамед Абделауе отбеляза втория си гол в мача за 2:0 след асистенция на Шлаудраф. Все пак гостите намериха сили да върнат едно попадение до края на полувремето, в чието добавено време Клаудио Писаро навърза трима бранители на Хановер 96 и подаде към Марко Арнаутович, който от около 16 метра вкара за 2:1.

След почивката „бременските музиканти” отново установиха натиск, но така и не намираха целта. В 60-ата минута Щиндъл се пребори за топката с Игнйовски и центрира от дясно в наказателното поле на Вердер, където Пинто продължи с глава към на пръв поглед намиращия се в засада Абделауе, който вкара за 3:1, но в първия момент дори не се зарадва на гола си, защото и той мислеше, че е в засада. След това обаче на повторенията се видя, че Баргфреде в далечния край на игрището е покрил засадата и така хеттрика на Абделалуе стана напълно редовен. Изглеждаше, че този гол слага край на интригата в мача, но тя отново бе възобновена в 83-ата минута, когато Клеменс Фриц подаде към Клаудио Писаро и перуанският национал намали за 3:2. Малко преди това Вердер бе останал с човек по-малко на терена, след като Арнаутович получи директен червен картон в 78-ата минута заради груб фаул срещу Пинто. Въпреки числено намаления състава „бременските музиканти” не само върнаха един гол, но и натиснаха съперника в заключителните минути, но така и не успяха да спечелят поне точката.

След победата си Хановер 96 се изкачи до четвъртото място във временното класиране с актив от 15 точки, докато Вердер остана втори с 16 и пропусна възможността да настигне лидера Байерн, който след ремито си срещу Хофенхайм (0:0) в този кръг има 19 пункта.

Борусия (Дортмунд) - Аугсбург 4:0
1:0 Левандовски (30), 2:0 Левандовски (44), 3:0 Марио Гьотце (75), 4:0 Левандовски (78)
01.10.11
16:30 ч.
Байер (Леверкузен) - Волфсбург 3:1
1:0 Кастро (14), 1:1 Манджукич (59), 2:1 Дердийок (65), 3:1 Кислинг (85)
01.10.11
16:30 ч.
Нюрнберг - Майнц 3:3
1:0 Фйолнер (6), 2:0 Мак (20), 2:1 Бунгерт (32), 2:2 Чупо-Мотинг (45), 2:3 Иваншиц (52), 3:3 Пекхарт (82)
Херта - Кьолн 3:0
1:0 Пиер-Мишел Ласога (14), 2:0 Пиер-Мишел Ласога (26), 3:0 Рафаел (34)
02.10.11
16:30 ч.
Хановер - Вердер 3:2
1:0 Мохамед Абделауе (2-дузпа), 2:0 Мохамед Абделауе (38), 2:1 Марко Арнаутович (45+1), 3:1 Мохамед Абделауе (60), 3:2 Клаудио Писаро (83)