Хановер 96 остана непобеден в турнира Лига Европа от началото на този сезон, след като завърши 2:2 у дома срещу ФК Копенхаген в среща от третия кръг на Група „B”.

Играчите на Мирко Сломка на два пъти повеждаха в резултата, но датският шампион в крайна сметка се добра до точката. Кристиан Пандер откри в 29-ата след глупав пас на Клодемир – 1:0. В 67-ата минута звездата на гостите Н'Дойе изравни заслужено с глава след центриране от корнер. В 81-вата Серджио Пинто вкара с хубав удар до гредата за 2:1, а минутка преди края на редовното време Сантин оформи крайното 2:2.

В другия мач от тази група Стандарт (Лиеж) не успя да победи на свой терен Ворскла (Полтава), като двата тима поделиха точките след 0:0. Това е и историческа първа точка за украинския тим в груповата фаза на Лига Европа.

След този трети кръг лидер в Група “B” е Стандард с 5 точки, колкото има и Хановер 96. ФК Копенхаген е на трета позиция с 4 пункта.

Група “В”

Лиеж
, “Морис Дюфрасне”
Съдия: Саймън Лий Евънс (Уелс)

1:0 Кристиан Пандер (29), 1:1 Даме Н'Дойе (67), 2:1 Серджио Пинто (81), 2:2 Сезар Сантин (89)