Хановер и Айнтрахт (Франкфурт) не успяха нито да се победят, нито да си вкарат гол, завършвайки 0:0 помежду си в предпоследна среща от 25-ия кръг на германската Бундеслига.

Срещата на „АВД Арена” премина при непрекъснат снеговалеж, а през първото полувреме предпазливата игра на двата отбора властваше и те не създадоха нищо опасно в офанзивен план. Така логично не се стигна до попадения.

След почивката тимовете активизираха действията си и опитаха удари от далечна дистанция. В 61-ата минута Алекс Майер от гостите стреля опасно от 16 метра, но покрай вратата на Цилер. Домакините от своя страна владееха повече топката, но не създадоха опасности пред вратата на Трап. В края гостите натиснаха, но голове така и не паднаха и точките бяха поделени.

Хановер остава на десето място с 34 точки, докато Айнтрахт (Франкфурт) е на пета позиция с 39 пункта.

ГЕРМАНИЯ БУНДЕСЛИГА, 25 КРЪГ
08.03.13
21:30 ч.
Аугсбург – Нюрнберг 1:2
0:1 Хироши Кийотаке (21), 1:1 Рафаел Шефер (36-автогол), 1:2 Александър Ешвайн (54)
09.03.13
16:30 ч.
Байерн – Фортуна (Дюселдорф) 3:2
0:1 Боли (16), 1:1 Мюлер (45), 1:2 Ламберц (71), 2:2 Рибери (74), 3:2 Боатенг (86)
09.03.13
16:30 ч.
Шалке 04 – Борусия (Дортмунд) 2:1
1:0 Дракслер (12), 2:0 Хунтелаар (35), 2:1 Левандовски (59)
09.03.13
16:30 ч.
Фрайбург – Волфсбург 2:5
1:0 Крусе (2), 1:1 Кяер (7), 1:2 Виериня (16), 1:3 Олич (22), 1:4 Олич (49), 2:4 Флум (65), 2:5 Диего (90)
Гройтер Фюрт – Хофенхайм 0:3
0:1 Фирмино (10), 0:2 Жоселу (16), 0:3 Вайс (50)
09.03.13
19:30 ч.
Борусия (Мьонхенгладбах) – Вердер 1:1
1:0 Пениел Млапа (72), 1:1 Александър Игньовски (77)
10.03.13
16:30 ч.
Хановер – Айнтрахт (Франкфур) 0:0
10.03.13
18:30 ч.
Щутгарт – Хамбургер (Евроспорт 2 България)
Баланс:
95 мача, 34 победи за Щутгарт, 20 равенства, 41 победи за Хамбургер

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ В БУНДЕСЛИГАТА - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК