Хановер 96 и Херта Берлин завършиха наравно 1:1 в мач от 28 кръг на германската Бундеслига. Кристиян Шулц изведе домакините напред в резултата в 75-ата минута, а Валентин Щокер изравни за берлинчани в 83-ата. След ремито Хановер остава на 14-то място с 29 точки и продължава да е сериозно застрашен от изпадане. Херта е на 11-та позиция с 33 точки, на осем от 16-тия Хамбургер, който към момента заема мястото, на което ще играе плейоф за оставане в Бундеслигата с третия от Втора Бундеслига.

В 50-ата минута Ларс Щиндъл от състава на домакините нацели страничния стълб с хубав шут от границата на наказателното поле. Четвърт час преди края Хановер откри. След карамбол в наказателното поле Шулц успя да прокара топката в мрежата от третия опит на домакините. Херта обаче бързо успя да изравни. В 83-ата минута Валентин Щокер вкара гола на кръга с великолепен акробатичен удар с левия крак от границата на наказателното поле.