Германският Хановер е на прага на класиране в груповата фаза на Лига Европа за втора поредна година, след като постигна драматична победа с 5:3 при гостуването си на Шльонск (Вроцлав) в първи мач от плейофния кръг.

Тимът от Долна Саксония поведе с два гола след попадения на Лион Андреасен (7-ата минута) и Ян Шлаудраф (25-ата), но Томаш Йодловиец намали в 34-ата. Пет минути преди почивката Ларс Щиндъл възстанови аванса от два гола на тима на Мирко Сломка.

В началото на второто полувреме Шльонск успя да изравни. Силвестер Патеюк вкара в 54-ата, а пет минути по-късно и Пжемислав Казмиерчак беше точен. Хановер стигна до победата с голове в последните 10 минути на мача. Андреасен се разписа за втори път в мача в 82-ата минута, а три минути след това Мануел Шмийдебах оформи крайния резултат.