Борусия (Мьонхенгладбах) обърна Хановер за успеха с 3:2 като гост в мач от 9 кръг на Бундеслигата, след като изоставаше с два гола 20 минути преди края.

Това беше първото домакинско поражение за Хановер от 30 април 2011 г. насам, като тогавашният съперник също беше Борусия (Мьонхенгладбах).

След слабо първо полувреме Ян Шлаудраф даде аванс на домакините в 48-ата минута, а пет минути по-късно Маме Бирам Диуф удвои.

Гостите обърнаха мача в последните 20 минути. Алваро Домингес се разписа в 70-ата. Роул Бруверс изравни седем минути по-късно, а Хуан Аранго реализира победния гол в 79-ата.

Победата изкачи “жребците” на девето място в класирането с 12 точки, докато Хановер е една позиция по-назад с точка по-малко.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 9 КРЪГ
26.10.12
21:30 ч.
Аугсбург – Хамбургер 0:2
0:1 Хьонг Мин-Сон (13), 0:2 Рудневс (63)
Фрайбург – Борусия (Дортмунд) 0:2
0:1 Невен Суботич (54), 0:2 Марио Гьотце (83)
27.10.12
16:30 ч.
Майнц – Хофенхайм 3:0
1:0 Адам Салай (21), 2:0 Адам Салай (46), 3:0 Адам Салай (64)
Фортуна (Дюселдорф) – Волфсбург 1:4
0:1 Бас Дост (50), 0:2 Ивица Олич (53), 0:3 Бас Дост (64), 1:3 Лангенеке (71-дузпа), 1:4 Диего (78-дузпа)
28.10.12
16:30 ч.
Щутгарт – Айнтрахт (Франкфурт) 2:1
1:0 Гентнер (7), 1:1 А. Майер (67), 2:1 Ибишевич (84)
28.10.12
18:30 ч.
Байерн – Байер (Леверкузен) 1:2
0:1 Кислинг (42), 1:1 Манджукич (78), 1:2 Боатенг (87-авт)
28.10.12
18:30 ч.
Хановер – Борусия (Мьонхенгладбах) 2:3
1:0 Шлаудраф (49), 2:0 Маме Диуф (53), 2:1 Домингеш (70), 2:2 Боуверс (77), 2:3 Аранго (79)