Хановер се изкачи на трето място в Бундеслигата, след като в мач от 15 кръг се наложи с 2:1 като гост на Борусия (Мьонхенгладбах). Това бе четвърта поредна победа за тима на Мирко Сломка.

Домакините, които останаха на последното място в класирането, откриха резултата с попадение на Игор де Камарго в 17-ата минута. Майк Ханке изравни в 73-ата минута с глава след центриране на Дидие Я Конан. Две минути по-късно котдивоарският нападател донесе победата на Хановер.

Вторият в класирането Майнц продължава с колебливото си представяне и загуби с 1:2 гостуването си на Айнтрахт (Франкфурт). Закъсалият Щутгарт направи само домакинско 1:1 с Хофенхайм, въпреки че повече от едно полувреме игра с човек повече.

Хамбургер се срина на девето място в класирането. Тимът на Армин Фее отстъпи с 0:1 на Фрайбург като гост. Папис Сисе вкара единствения гол в мача още в четвъртата минута. Победата изкачи Фрайбург на пета позиция в Бундеслигата./БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА - 15 КРЪГ
От 3 декември (петък)
1:0 Кристиан Тиферт (48-автогол)

От 4 декември (събота)
0:1 Сеяд Салихович (11), 1:1 Мартин Харник (34)

Волфсбург – Вердер 0:0

1:0 Марко Рус (35), 1:1 Андре Шюрле (42-дузпа), 2:1 Теофанис Гекас (84-дузпа)

1:0 Игор де Камарго (17), 1:1 Майк Ханке (73), 1:2 Дидие Я Конан (75)

1:0 Папис Сисе (4)

ПРЕДСТОЯЩИ
На 4 декември (събота) от 19:30 часа
Шалке 04 - Байерн (Евроспорт 2 България)
Баланс: 80 мача, 17 победи за Шалке 04, 25 равенства, 38 победи за Байерн

На 5 декември (неделя) от 16:30 часа
Байер (Леверкузен) - Кьолн (Евроспорт 2 България)
Баланс: 50 мача, 18 победи за Байер (Леверкузен), 21 равенства, 11 победи за Кьолн

На 5 декември (неделя) от 18:30 часа
Нюрнберг - Борусия (Дортмунд) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 56 мача, 13 победи за Нюрнберг, 17 равенства, 26 победи за Борусия (Дортмунд)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.