Хановер сложи край на серията си от осем мача без победа, след като се наложи с 1:0 над Нюрнберг в среща от 19 кръг на Бундеслигата.

Норвежкият нападанел Мохамед Абделауе вкара единствения гол в мача в 18-ата минута, когато между двама защитници на “франките” засече центриране на Ларс Щиндъл отдясно.

Гостите не успяха да създадат голово положение през първото полувреме, но драстично промениха играта си през втората част. В 55-ата минута вратарят на Хановер Рон-Роберт Цийлер предотврати изравнителен гол след удар на Томаш Пекхарт.

В 88-ата минута Йенс Хеглер можеше да донесе точката на Нюрнберг, когато стреля от фаул, топката рикошира в тялото на играч на домакините и мина в близост до вратата.

Това е първата победа на Хановер след успеха с 2:1 над Байерн на 23 октомври. Спортният директор на тима Йорг Шмадке обяви, че нападателят на Манчестър Юнайтед Маме Бирам Диуф, който изгледа мача от трибуните, може да стане ново попълнение на тима. Решение за това се чака до края на уикенда.

16:30 ч.
Борусия (Дортмунд) - Хофенхайм (Евроспорт 2 България)
Вердер - Байер (Леверкузен)
Баланс: 63 мача, 22 победи за Вердер, 26 равенства, 15 победи за Байер (Леверкузен)
16:30 ч.
Майнц 05 - Фрайбург (Евроспорт 2 България)
Баланс: 7 мача, 4 победи за Майнц 05, 1 равенство, 2 победи за Фрайбург
29.01.12
18:30 ч.
Щутгарт - Борусия (Мьонхенгладбах) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 83 мача, 35 победи за Щутгарт, 26 равенства, 22 победи за Борусия (Мьонхенгладбах)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.