Херта загуби у дома от Хановер с 0:2 в първата среща от 11-ия кръг на германската Бундеслига.

Играчите на турския наставник Тайфун Коркут поведоха в края на първата част, след като бившият нападател на Олимпик (Лион) Джими Бриан (44) бе точен за 0:1 след асистенция Хироши Киотаке.

След почивката домакините се опитаха да върнат попадението, но получиха второ във вратата си. Хироши Киотаке (76) сложи точка на спора след пас на Леонардо Битенкурт, оформяйки крайното 0:2.

С втория си успех като гост този сезон Хановер събра 19 точки и се изкачи на четвърто място във временното класиране преди останалите срещи от кръга. Херта остава на 13-а позиция с 11 точки.

ГЕРМАНИЯ БУНДЕСЛИГА, 11 КРЪГ
07.11.14
21:30 ч.
Херта – Хановер 0:2
0:1 Джими Бриан (44), 0:2 Хироши Киотаке (76)
16:30 ч.
Айнтрахт (Франкфурт) – Байерн (Евроспорт 2 България)
Баланс: 86 мача, 21 победи за Айнтрахт (Франкфурт), 20 равенства, 45 победи за Байерн
16:30 ч.
Волфсбург – Хамбургер (Евроспорт 2 България)
Баланс: 34 мача, 12 победи за Волфсбург, 13 равенства, 9 победи за Хамбургер
09.11.14
18:30 ч.
Борусия (Дортмунд) – Борусия (Мьонхенгладбах) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 84 мача, 28 победи за Борусия (Дортмунд), 28 равенства, 28 победи за Борусия (Мьонхенгладбах)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.