Хановер усложни задачата на Хамбургер в борбата му за оцеляване в Бундеслигата, след като в мач от 30 кръг се наложи с 2:1 с гол в края.

Капитанът Ларс Щиндъл даде аванс на домакините в 9-ата минута, когато с глава засече центриране на Едгар Приб. Три минути след почивката гостите изравниха, след като Хакан Чалханоглу беше точен при изпълнение на фаул.

Четири минути преди края Дидие Я Конан вкара победния гол за Хановер, който на шест точки над зоната на изпадащите и на пет пред Хамбургер, който е в позиция да играе плейоф за оставане в елита.

Без Тодор Неделев в състава си Майнц продължи битката за място в евротурнирите, след като се наложи с 3:0 над Вердер. Фрайбург взе важна победа в борбата си за оцеляване в Бундеслигата, записвайки успех с 2:0 над последния в класирането Айнтрахт (Брауншвайг).

ГЕРМАНИЯ БУНДЕСЛИГА, 30 КРЪГ
21:30 часа
11.04.2014
Шалке 04 - Айнтрахт (Франкфурт) 2:0
1:0 Макс Майер (59), 2:0 Джеферсън Фарфан (91)
16:30 часа
12.04.2014
Майнц - Вердер 3:0
1:0 Нилс Петерсен (5-автогол), 2:0 Кристоф Мориц (16), 3:0 Юнус Мали (39)
16:30 часа
12.04.2014
Волфсбург - Нюрнберг 4:1
0:1 Маркус Фойлнер (8), 1:1 Ивица Олич (19), 2:1 Иван Перишич (21), 3:1 Жуниор Маланда (70), 4:1 Иван Перешич (83)
16:30 часа