Тотнъм постигна класическа победа с 3:0 при гостуването си на Евертън в мач от четвъртия кръг на Висшата лига. Над всички в срещата беше Хари Кейн, който реализира два от головете. Точен бе и Кристиан Ериксен.

В 28-ата минута Кейн пробва центриране, като топката изненада Джордан Пикфорд и влетя в мрежата му - 0:1.

Това бе гол  №100 за английския национал в 169 мача с екипа на Тотнъм.

Малко преди почивката гостите удвоиха. Деле Али центрира към Бен Дейвис. Ударът му бе париран от Пикфорд, но топката отиде право в Кристиан Ериксен, който довкара. Така той записа 32-и гол в английския елит и изравни Никлас Бендтнер. Двамата са най-резултатните датчани във Висшата лига

В началото на втората част "шпорите" направиха преднината си класическа. Дейвис центрира към Кейн, който с удар по земя вкара втория си гол в мача - 0:3, а до края не се случи нищо запомнящо се.

Уейн Рууни получи жълт картон №100 във Висшата лига и стана вторият играч, който достига тази граница след Гарет Бари (119 жълти картона).

Тотнъм е пети във временното класиране със 7 точки. Евертън остава с 4 в актива си.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ ВЪВ ВИСШАТА ЛИГА - ТУК!