Щутгарт прекрати серията си от три поредни мача без победа след успех с 2:1 над дебютанта в Бундеслигата Аугсбург. Мартин Харник вкара и двата гола за швабите в срещата от 13 кръг.

Въпреки надмощието на гостите, Харник откри резултата в 41-ата минута. Австриецът се оказа непокрит и от воле прати топката в горния десен ъгъл на вратата на Мохамед Амсиф.

Аугсбург заслужено изравни веднага след почивката. В 47-ата минута центриране на Даниел Байер намери Тобиас Вернер пред наказателното поле и той с фалцов удар неспасяемо прати топката в мрежата.

Харник обаче възстанови аванса на Щутгарт четири минути по-късно. Той проби отляво след пас на Доминик Райнхард, влезе в наказателното поле и се разписа с прецизен удар, който мина през краката на няколко защитника.

Успехът изкачи Щутгарт на шестото място в класирането, докато Аугсбург остана в дъното на подреждането./БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 13 КРЪГ
18.11.11
21:30 ч.
Кайзерслаутерн – Байер (Леверкузен) 0:2
0:1 Михаел Балак (54), 0:2 Сидни Сам (70)
19.11.11
16:30 ч.
Шалке 04 – Нюрнберг 3:0
1:0 Клаас Ян Хунтелаар (12), 2:0 Раул (38), 3:0 Клаас Ян Хунтелаар (65), 4:0 Люис Холтби (84)
19.11.11
16:30 ч.
Фрайбург – Херта 2:2
0:1 Адриан Рамос (20), 0:2 Петер Нимайер (45), 1:2 Щефан Райзингер (61), 2:2 Щефан Райзингер (90)
Волфсбург – Хановер 4:1
1:0 Хасан Салихамиджич (22), 2:0 Хасан Салихамиджич (36), 2:1 Кристиан Шулц (43), 3:1 Крис (55), 4:1 Александер Мадлунг (74)
19.11.11
16:30 ч.
Борусия (Мьонхенгладбах) – Вердер 5:0
1:0 Патрик Херман (16), 2:0 Марко Ройс (23), 3:0 Марко Ройс (38), 4:0 Марко Ройс (51), 5:0 Хуан Аранго (53)