Лидерът в класирането на шотландската Висша лига Селтик направи 1:1 при гостуването си на Хартс в мач от 32 кръг.

Ян Венегор оф Хеселинк даде аванс на “детелините” още в 30-ата секунда с удар от границата на наказателното поле, но Бруно Агияр изравни за “сърцата” от фаул 13 минути преди почивката.

През второто полувреме Мариус Залюкас от Хартс и Шунсуке Накамура от Селтик нямаха късмет при опитите си да се разпишат, а късният натиск на гостите не доведе до попадение във вратата на тима от Единбург.

Спечелената точка даде на Селтик преднина от 4 точки пред Рейнджърс, който по-късно днес е домакин на Мъдърлуел./БЛИЦ

ШОТЛАНДИЯ, ВИСША ЛИГА, 32 КРЪГ
Хартс – Селтик 1:1

Предстоящи
Днес: Абърдийн – Инвърнес, Хамилтън – Дънди Юнайтед, Килмарнък – Фолкърк, Рейнджърс – Мъдъруел
В понеделник: Сейнт Мирън – Хибърниън

КЛАСИРАНЕ: 1.СЕЛТИК 71, 2.Рейнджърс 67, 3.Хартс 53, 4.Абърдийн 45, 5.Дънди Юнайтед 45 и др.