Хартс победи Селтик с 2:1 в мач от 16 кръг на шотландската Висша лига и по този начин остави “детелините” на четири точки зад лидера в класирането Рейнджърс.

Селтик откри резултата в 21-ата минута с попадение на Георгиос Самарас, но 12 минути по-късно Майкъл Стюърт израни от дузпа. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Гари Колдуел срещу Джейми Моул, което доведе до червен картон за Колдуел.

Въпреки численото неравенство Селтик бе по-добрият отбор след почивката, но Исмаел Бузид донесе победата на “сърцата” след попадение с глава в 76-ата минута. Така бе сложен край на серията на “детелините” от пет поредни мача без загуба./БЛИЦ

Хамилтън –Дънди Юнайтед – отложен заради снеговалеж

КЛАСИРАНЕ: 1.РЕЙНДЖЪРС 37, 2.Селтик 33, 3.Хибърниън 32, 4.Дънди Юнайтед 27, 5.Мъдъруел 20 и др.