Хартс записа успех с 2:0 над Селтик в мач от 10 кръг на шотландската Висша лига и излезе на трето място в класирането. “Детелините” завършиха срещата с 10 души.

Двубоят бе равностоен, но “сърцата” откриха резултата в 58-ата минута, когато Руди Скачел се разписа с удар от 16 метра. В 65-ата минута Селтик остана с човек по-малко, Крис Комънс получи червен картон за груб фаул срещу Адриан Мровиец.

Девет минути преди края на мача Райън Стивънсън гарантира успеха да домакините, след като получи асистенция с пета от Дейвид Темпълтън.

Поражението остави Селтик на трето място, на 10 точки зад лидера Рейнджърс. Това е трета загуба за “детелините” през този сезон, докато през миналия шампионат тимът на Нийл Ленън отстъпи само в три случая./БЛИЦ