Хави Гера потвърди силната си форма като вкара и двата гола за Райо Валекано при победата с 2:1 над Гранада в мач от 11 кръг на Примера дивисион.

33-годишният нападател се разписа два пъти в първите 10 минути на мача и вече има девет попадения за периода от 20 септември насам. В 19-ата минута Райо Валекано остана с човек по-малко, след като Зе Кастро получи втори жълт картон в рамките на шест минути.

Гостите успяха да се възползват от численото си предимство едва в 53-ата минута, когато върнаха едно попадение чрез Жан-Силвестър Бабен. Гранада, който няма победа в Примера вече девет поредни мача, обаче не успя да стигне поне до точката.

Ейбар продължи силното си представяне от началото на сезона и се наложи с 3:1 над Хетафе. Серхи Енрич вкара два гола за успеха, а Саул Берхон беше точен от дузпа. Виктор Родригес се разписа за гостите, които завършиха с човек по-малко заради червения картон на Дамиан Суарес при нарушението за дузпата в 60-ата минута.

Ветеранът Рубен Кастро донесе на Бетис победата с 1:0 като гост на Малага. Той се разписа в 64-ата минута, а това беше негов пети гол  в последните шест мача на „зелено-белите“.

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 12 КРЪГ
06.11.15
21:30 ч.
Лас Палмас – Реал Сосиедад 2:0
1:0 Джонатан Виера (28), 2:0 Серхио Араухо (51)
07.11.15
17:00 ч.
Селта – Валенсия 1:5
0:1 Пако Алкасер (13), 1:1 Аугусто Фернандес (24), 1:2 Дани Парехо (45), 1:3 Пако Алкасер (46), 1:4 Дани Парехо (64), 1:5 Шкодран Мустафи (79)
07.11.15
19:15 ч.
Леванте – Депортиво (Ла Коруня) 1:1
0:1 Лукас Перес (22), 1:1 Виктор Камараса (53)
07.11.15
21:30 ч.
Ейбар – Хетафе 3:1
1:0 Серхи Енрич (16), 1:1 Виктор Родригес (22), 2:1 Серхи Енрич (29), 3:1 Сеул Берхон (61-дузпа)
07.11.15
21:30 ч.
Райо  Валекано – Гранада 2:1
1:0 Хави Гера (3), 2:0 Хави Гера (10), 2:1 Жан-Силвестър Бабен (63)
Атлетик (Билбао) – Еспаньол
Баланс: 160 мача, 68 победи за Атлетик (Билбао), 30 равенства, 62 победи за Еспаньол
08.11.15
17:00 ч.
Барселона – Виляреал (Sport +)
Баланс: 30 мача, 16 победи за Барселона, 6 равенства, 8 победи за Виляреал
08.11.15
19:15 ч.
Атлетико (Мадрид) – Спортинг (Хихон) (Sport +)
Баланс: 80 мача, 40 победи за Атлетико (Мадрид), 21 равенства, 19 победи за Спортинг (Хихон)