Воденият от Красимир Балъков Хайдук (Сплит) победи с 2:1 при гостуването си на Шибеник в среща от 16-ия кръг в хърватското първенство. Успехът свали малко от напрежението около българския наставник, който през седмицата заяви пред местните медии, че може да си тръгне по време на зимната пауза.

Играчите на Бала откриха резултата в 5-ата минута, когато Лендрич вкара за 0:1. Същият Лендрич можеше да реши мача рано-рано, но в 12-ата минута сам срещу вратаря стреля в аут. Все пак той се реваншира за пропуска си в последната минута на първото полувреме, когато получи пас от Кукоч и покачи на 0:2. След почиквата в 61-ата минута домакините намалиха с гол на Живкович, който оформи крайното 1:2.

С успеха си Хайдук събра 33 точки и се доближи на 7 от лидера във временното класиране Динамо (Загреб), който има утре трудно гостуване на Интер (Запрешич). Шибеник пък е на 12-а позиция.