Треньорът на Байерн Юп Хайнкес призна, че до последно е бил “на тръни” по време на сблъсъка с Арсенал (0:2) от Шампионската лига. “Топчиите” биха насред Мюнхен в реванша от 1/8-финалите, но фатална се оказа загубата с 1:3 в първия мач на "Емиратс". “Нормално е да съм напрегнат след такъв мач. Ранният гол на Арсенал ни обърка. Ние пропуснахме положенията си за гол и краката ни започнаха да се наливат с олово.

Напълно отстъпихме инициативата на гостите през първото полувреме. След почивката оправихме нещата, взехме контрола върху играта. Вярно е, че не бяхме мобилизирани след добрата преднина от първата среща (3:1). Не играхме компактно и агресивно, отчете Хайнкес. – Добре поне, че получихме предупредителни сигнали на тази фаза от турнира. Надявам се да изчистим грешките и да изглеждаме по по-друг начин в следващия кръг.”