Новият треньор на Байерн Юп Хайнкес направи победен втори дебют начело на тима, след като в мач от 30 кръг на Бундеслигата баварците са наложиха с 2:1 над Борусия (Мьонхенгладбах). Бастиян Швайнщайгер откри резултата в 33-ата минута, но закъсалият тим от Мьонхенгладбах изравни 5 минути по-късно, когато Даемс бе точен от дузпа за нарушение на Бут срещу Бруверс. Три минути преди почивката Хамит Алтънтоп донесе победата на баварците, които се качиха на второ място в класирането.

Димитър Рангелов и Станислав Ангелов бяха титуляри за Енерги при гостуването на Енерги на Карлсруе в сблъсъка на дъното на класирането, който завърши 0:0 и остави двата тима все още замесени в борбата за оцеляване. Пелето игра цял мач за Енерги, докато Рангелов бе заненен в добавеното време от Йелич.

Волфсбург остана на върха на класирането, след като победи Хофенхайм с 4:0 у дома. Хеттрик за "вълците" наниза босненският национал Един Джеко, който вече има 19 гола през сезона. Четвъртото попадение бе дело на лидера в голмайсторската листа на Бундеслигана Графите (23 гола) от дузпа минута преди края.

Щутгарт записа шести пореден мач без загуба и вече е трети в таблицата с 55 точки, след като направи 2:2 при гостуването си на Арминия в Билефелд. Със същия актив като швабите е и Херта. Берлинчани утре гостуват на петия в класирането Хамбургер, който има само точка по-малко.

Леверкузен сложи край на серията от четири поредни победи на Шалке 04, след като спечели с 2:1 при гостуването си в Гелзенкирхен. Загубата на "кралскосините" позволи на Борусия (Дортмунд) да ги измести от шестото място, след като победи с 2:0 като гост на Айнтрахт (Франкфурт)./БЛИЦ

РЕЗУЛТАТИ ОТ 30 КРЪГ НА БУНДЕСЛИГАТА
От петък
Бохум – Хановер 0:2

0:1 бРугинк (12), 0:2 Балич (32)

От събота
Арминия – Щутгарт 2:2

0:1 Делпиер (4), 1:1 Катонго (30), 1:2 Хицълспергер (35), 2:2 Мунтяну (68-дузпа)

Шалке – Леверкузен 1:2
0:1 Хелмес (9), 0:2 Ренато Аугусто (27), 1:2 Курани (87)

Айнтрахт (Франкфурт) – Борусия (Дортмунд) 0:2
0:1 Зидан (79), 0:2 Белаид (84-автогол)

Карлсруе – Енерги 0:0

Байерн – Борусия (Мьонхенгладбах) 2:1
1:0 Швайнщайгер (33), 1:1 Даемс (38-дузпа), 2:1 Хамит Алтънтоп (42)

Волфсбург – Хофенхайм 4:0
1:0 Джеко (65), 2:0 Джеко (74), 3:0 Джеко (78), 4:0 Графите (89-дузпа)