Костадин Хазуров изигра нов силен мач в Израел и е на път да спаси Бней Сахнин от изпадане. В двубой от поредния кръг на плейофната група за оставане в елитната дивизия на местното първенство, българинът вкара единственото попадение за успеха с 1:0 срещу Ашдод.

Бившият нападател на Пирин, ЦСКА, Литекс и Миньор донесе победата на домакините с точен изстрел в 76-ата минута.

За Ашдод 90 минути игра Димитър Макриев. Нападателят обаче този път не можа да помогне на отбора си. За Бней Сахнин малко преди края в игра се появи Атанас Борносузов, докато Данаил Митев не получи шанс за изява.

С прибавените три точки Хазуров и съотборниците му се отдалечиха от зоната на изпадащите, като заемат 4-ото място в групата от 6 отбора. Регламентът гласи петият и шестият в крайното класиране да изпаднат, а четвъртият играе допълнителен бараж с отбор от втора дивизия. Бней Сахнин обаче е само на точка след третия Апоел (Петах Тиква). Ашдод на Макриев е втори в тази група, с три точки повече от отбора на Хазуров, Борносузов и Митев. /БЛИЦ