Хееренвеен не завърши контролата си срещу белгийския гранд Стандард (Лиеж), след като всички футболисти на холандския елитен тим напуснали терена в знак на протест срещу испанския съдия Раул Николас Еспехо заради неадекватни негови отсъждания. След това треньорът на фризийците Дуейт Лодевегес отправи сериозни обвинения към рефера за манипулиране на резултата.

През второто полувреме на въпросната проверка арбитърът посочил четири пъти бялата точка за изпълнение на дузпа. Първите два наказателни удара не били оспорени, но при третата и четвъртата дузпа нещата станали странни. След извършено нарушение Еспехо отсъдил трета дузпа за Стандард (Лиеж) при резултат 2:0, но след пропуск от бялата точка съдията назначил пребиване на наказателния удар и това преляло чашата на търпението за холандския тим, чийто футболисти напуснали терена и срещата не се доиграла.

„Имах впечатлението, че той търсеше някакъв точен резултат”, сподели треньорът на Хееренвеен Дуейт Лодевегес след края на мача. Както от белгийския, така и от холандския тим ще започнат разследване срещу испанския рефер.