Фейенорд получи сериозен удар по шампионските си амбиции, след като в мач 28 кръг загуби с 0:2 при гостуването си на средняка Хееренвеен. Серията от четири поредни победи на гранда от Ротердам беше пръсната с два гола в последните пет минути.

Фейенорд, който беше без наказания си голмайстор Грациано Пеле, имаше проблеми в нападение, след като Лекс Имерс беше изнесен на носилка и заменен принудително в 30-ата минута заради контузия на глезена.

Защитата на гостите удържа до 85-ата минута, когато Джефри Гувелееув подаде към Алфред Финбогасон и исландският нападател вкара 21-ия си гол от началото на сезона. Три минути по-късно Ясин ел Ганаси гарантира победата на Хееренвеен.

Фейенорд, който не е ставал шампион от 1999 г., е на трето място в класирането с 56 точки, колкото има и вторият ПСВ Айндховен. Лидер е Аякс с 57. Хееренвеен е седми с 38 точки.

ПРЕДСТОЯЩИ
На 31 март: Рода – ПСВ Айндховен, Витес – Цволе, Валвайк – АДО Ден Хааг, Хераклес – АЗ Алкмаар, Аякс – НЕК Наймеген

КЛАСИРАНЕ: 1.АЯКС 57, 2.ПСВ Айндховен 26, 3.Фейенорд 26, 4.Витес 54, 5.Твенте 48 и др.