Ливърпул и Челси излизат един срещу друг днес в битка от 11-ия кръг на английската Висша лига. Двубоят на "Анфилд" е 169-и официален между двата отбора във всички турнири и 143-и във Висшата лига.

Балансът от битките в шампионата е в полза на "мърсисайдци" 64:48, но двата тима днес влиза в битката от позицията на седми и водач в класирането.

Жозе Моуриньо и компания нямат загуба от началото на сезона в Англия, докато победите на Ливърпул са колкото загубите на тима. Челси печели последните две битки, докато последният успех на Ливърпул е през май 2012 година.

Големите очаквания на феновете на Ливърпул е в Марио Балотели, който от началото на престоя си на "Анфилд" "се крие" и все още не е показал пълния си потенциал, записвайки 689 минути без гол в шампионата.

Мениджърът на Ливърпул Брендън Роджърс даде почивка на част от титулярите си в Шампионската лига, но се очаква Джерард, Коутиньо, Хемндерсън, Стърлинг и Ловрен да са на линия.