Последният в класирането на Примера дивисион Херес записа третата си победа в испанския елит, след като се наложи с 4:2 при гостуването си на Малага в мач от 25 кръг.

Гостите, които за първи път в историята си играят в Примера, откриха резултата още в 5-ата минута, когато Момо бе точен от дузпа.

Португалският национал Дуда и Валдо доведоха резултата до обрат и 2:1 в полза на Малага, но в 73-ата минута Момо отново се разписа. Той вкара при добавката на втората дузпа в полза на тима му в мача.

Аржентинският защитник Леандро даде преднина на Херес четвърт час преди края, а в добавеното време чилийският национал Фабиан Ореяна оформи победата на гостите./БЛИЦ

Малага – Херес 2:4
0:1 Момо (5-дузпа), 1:1 Дуда (40), 2:1 Валдо (56), 2:2 Момо (73), 2:3 Хиода Леандро (76), 2:4 Фабиан Ореяна (90+3)

Еспаньол – Виляреал 0:0

Майорка – Спортинг (Хихон) 3:0
1:0 Хулио Алварес (13), 2:0 Виктор (78), 3:0 Пиер Уебо (90)

Осасуна – Хетафе 0:0

ПРЕДСТОЯЩИ
На 7 март (неделя)

20:00 часа Атлетик (Билбао) – Валядолид (ТВ +)
Баланс: 79 мача, 33 победи за Атлетик (Билбао), 22 равенства, 24 победи за Валядолид

22:00 часа Сарагоса – Атлетико (Мадрид)
Баланс: 105 мача, 33 победи за Сарагоса, 30 равенства, 42 победи за Атлетико (Мадрид)

ПРЕДСТОЯЩИ
На 8 март (понеделник)

22:00 часа Валенсия – Расинг (Сантандер)
Баланс: 77 мача, 36 победи за Валенсия, 14 равенства, 27 победи за Расинг (Сантандер)