Воденият от Димитър Димитров Иртиш отвя с 3:0 Киран като гост в първия плейофен мач за запазване на мястото в казахстанския футболен елит. Отборът от Павлодар завърши на десетата позиция в редовния сезон на елитната дивизия и по регламент трябва да защити мястото си срещу третия от второто ниво.

Играчите на Херо надиграха категорично съперника и почти обезмислиха реванша на 20 ноември, след като нанизаха три гола като гост.

Още в 8-ата минута Родриго Антонио. В 41-ата минута Кирил Шестаков се възползва от неразбирателство в защитата на Киран и прати топката в мрежата. Три минути след началото на второто полувреме Пазълхан от състава на домакините си вкара автогол заради грешка на младия вратар на тима Исмаил Аскеров.