Воденият от Димитър Димитров-Херо Амкар загуби с 0:1 гостуването си на ЦСКА в мач от 17 кръг на руската Премиер лига. Единственото попадение в мача бе реализирано от резервата Томаш Нецид в 90-ата минута.

Захари Сираков, Георги Пеев и Мартин Кушев започнаха като титуляри за тима от Перм, като Сираков и Пеев играха цял мач, докато Кушев бе заменен от Юнузович в 61-ата минута. Димитър Телкийски бе резерва, но в 82-ата минута се появи на терена вместо Жиляев.

Мачът вървеше към нулево равенство, когато в 90-ата минута Томаш Нецид, който се появи в игра 5 минути по-рано на мястото Мамаев, простреля Нарубин.

Успехът изкачи московските “армейци” на трето място в класирането с 30 точки, докато Амкар е 13-и с 18 точки. Лидер в таблицата е Рубин с 34 точки, само точка повече от втория Спартак (Москва)./БЛИЦ

Днес: Ростов - Химки

КЛАСИРАНЕ: 1.РУБИН 34, 2.Спартак (Москва) 33, 3.ЦСКА (Москва) 30, 4.ФК Москва 30, 5.Динамо (Москва) 27 и др.