Ал Кадисия с треньор Димитър Димитров – Херо постигна победа с 3:1 срещу Ал Хазм в мач от 20-ия кръг на местното първенство.

Парагваецът Нелсон Фигейредо откри резултата в 8-ата минута, а в 69-ата друг нов футболист на Ал Кадисия - нигерийският нападател Насигмба Джумбо направи 2:1.

Между двата гола гостите бяха изравнили в последната минута на първата част.

Щатният реализатор на Ал Кадисия Хосе Луис Комингес затвърди успеха с гол в последната минута на мача.
Тимът воден от българския специалист надигра пряк съперник за оставане в елита и вече има 14 точки, като заема предпоследното 11-о място в класирането.

Пред тях е Ал Раед също с 14 точки, но по-добра голова разлика. Последен с 13 точки е Нажран.
Последният отбор изпада директно, а двата тима пред него в класирането играят квалификации с отбори от по-ниската дивизия. На спасителното 10-о място пък се намира Ал Хазм, който има 19 точки./БЛИЦ