Воденият от Димитър Димитров Иртиш (Павлодар) сложи край на победната серия на Астана от началото на сезона. В мач от 7 кръг на казахстанското първенство тимът на Херо направи домакинско 2:2 с отбора на Станимир Стоилов.

Елдос Ахметов даде аванс на Иртиш още във втората минута, но четири минути след това Джордже Деспотович изравни резултата. В 27-ата Серикзан Мужиков обърна в полза на Астана. Бившият играч на Славия и Черноморец Карлос Фонсека донесе точката на тима от Павлодар с попадението си в 58-ата минута.

Така Астана и Иртиш продължават без загуба от началото на сезона. Тимът на Мъри е лидер в класирането с 19 точки след шест победи и едно равенство, докато воденият от Херо отбор е втори със 17 точки след пет успеха и две ремита.