Херта (Берлин) победи у дома Борусия (Мьонхенгладбах) с минималното 1:0 в среща от 9-ия кръг на германската Бундеслига.

Единственото и победно попадение за „старата дама” от Берлин падна още през първата част, а негов автор стана колумбийският нападател Адриан Рамос, реализирал след асистенция на норвежеца Пел Шелбред.

След паузата „жребците” опитаха всичко възможно по силите си, за да стигнат до изравнителен гол, но така и не успяха да огорчат вратаря на домакините Томас Крафт.

С успеха си Херта събра 15 точки и се изкачи на четвърто място във временното класиране. Мьонхенгладбах е на шеста позиция с 13 пункта.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 9 КРЪГ
18.10.13
21:30 ч.
Хофенхайм – Байер (Леверкузен) 1:2
0:1 Сидни Сам (26), 0:2 Щефан Кислинг (70), 1:2 Свен Щиплок (88)
Байерн – Майнц 4:1
0:1 Шон Паркър (44), 1:1 Ариен Робен (50), 2:1 Томас Мюлер (52), 3:1 Марио Манджукич (69), 4:1 Томас Мюлер (82-дузпа)
19.10.13
16:30 ч.
Вердер – Фрайбург 0:0
19.10.13
16:30 ч.
Айнтрахт (Брауншвайг) – Шалке 04 2:3
1:0 Орхан Адеми (20), 1:1 Макс Майер (29), 2:1 Карим Белараби (59), 2:2 Леон Горецка (65), 2:3 Роман Нойщедтер (90+1)