Новакът Херта (Берлин) постигна първа победа за новия сезон, след като надви у дома Щутгарт с 1:0 в първия мач от четвъртия кръг на Бундеслигата.

„Старата дама” от Берлин измъкна трите точки едва в 86-ата минута, когато Рафаел вкара с глава след центриране на Патрик Еберт единственият гол в срещата и прекърши устрема на „швабите”, които имаха немалко положения за гол в мача, но не реализираха нито едно от тях. При едно от тях в 28-ата минута Шинжи Оказаки стреля с глава в гредата. Преди гола пък най-чистото положение за домакините бе в 73-ата минута, когато Рамос стреля опасно и Улрайх изби, а при последвалата добавка ударът на Рафаел бе избит от голлинията.

След тази победа Херта излезе на 10-ата позиция с 5 точки, докато Щутгарт заема 11-ото място с точка по-малко.

Байер (Леверкузен) - Борусия (Дортмунд) Евроспорт 2 България
Баланс: 64 мача, 24 победи за Леверкузен, 18 равенства, 22 победи за Борусия (Д)